top of page
Seemore Aware AI

Seemore

Aware AI

Sztuczna inteligencja

Seemore Aware AI to moduł sztucznej inteligencji z rewolucyjnym rozwiązaniem umożliwiającym ciągłe monitorowanie otoczenia motocykla. Rozwiązanie można zamontować i używać na każdym motocyklu, bez konieczności jakiejkolwiek adaptacji. Użytkownik musi jedynie kupić moduł sprzętowy, a następnie wybrać dowolny system ADAS AI.

Motocyklista może włączać i wyłączać wybrane funkcje za pomocą urządzenia z systemem Android lub iOS.

Seemore Aware AI
Zestaw Aware zawiera trzy części
System Seemore Aware AI wyposażony jest w 5 zaawansowanych AI ADAS, które dostarczają motocykliście kluczowych informacji o środowisku i potencjalnych zagrożeniach.

Systemy te obejmują takie funkcje, jak ostrzeganie o niebezpieczeństwach z przodu, wykrywanie martwego pola i monitorowanie zmiany pasa ruchu. Dzięki temu kierowca może podejmować świadome decyzje, zwiększając w ten sposób swoje bezpieczeństwo na drodze. Pomimo zaawansowanej funkcjonalności produkt zachowuje kompaktowe wymiary, nie wpływając negatywnie na aerodynamikę motocykla. System Seemore Aware AI to nie tylko krok naprzód w technologii bezpieczeństwa drogowego, ale także gwarancja poprawy bezpieczeństwa i komfortu dla każdego motocyklisty.

Rozmieszczenie komponentów na motocyklu

Seemore Aware - rozmieszczenie komponentów
Seemore Aware - zestaw kamer

Zestaw kamer

tył

Przednie i tylne kamery motocykla zapewniają analizę 360° otoczenia w czasie rzeczywistym.

Seemore Aware - Główna jednostka AI

Główna jednostka AI

pod siedzeniem

Jednostka główna przetwarza i analizuje dane zebrane z kamer, przesyłając je bezpośrednio do kierowcy za pomocą systemu ADAS.

Seemore Aware - zestaw kamer

Zestaw kamer

przód

Przednie i tylne kamery motocykla zapewniają analizę 360° otoczenia w czasie rzeczywistym.

Seemore Aware - zestaw na kierownicę

Zestaw na kierownicę

obie strony

System przekazuje motocykliście najważniejsze informacje za pomocą sekwencji zapalonych diod LED

Jak działa Seemore Aware AI

System na bieżąco zbiera dane z otoczenia motocykla, wykrywając obecność wszystkich użytkowników drogi.

Sytuacja

Następnie system analizuje zebrane dane
i na podstawie odpowiednich scenariuszy informuje motocyklistę o potencjalnych zagrożeniach.

Analiza

Motocyklista jest informowany o potencjalnych zagrożeniach poprzez zewnętrzne akcesoria (np. zestaw LED Hendlebar lub wyświetlacz HUD w kasku).

Informacja

Działanie systemu ADAS

Asystent martwego pola

Dostępne w 2024

Rozpoznawanie kolizji czołowych

Dostępne w 2024

Rozpoznawanie pieszych

Dostępne w 2025/2026

Rozpoznawanie kolizji tylnej

Dostępne w 2025/2026

Nagranie wideo ostatnie 30 sek.

Dostępne w 2025

Zaawansowany asystent pasa ruchu

Dostępne w 2026

Zaawansowany przedni asystent

Dostępne w 2026

Zaawansowane wspomaganie tyłu

Dostępne w 2026

Seemore Aware AI

w liczbach

stała obserwacja

środowiska

360°

Zaawansowane Systemy Wspomagania

Kierowcy

5

czas montażu

45 min

kompaktowy rozmiar:

119x112x63 mm

kompaktowy
System ADAS AI

przenośnik informacji

łatwy montaż

Systemy ADAS AI

Zestaw Handelbar to jeden z systemów ADAS AI, którego zadaniem jest zwiększanie świadomości rowerzysty poprzez dostarczanie informacji o potencjalnych zagrożeniach na drodze. System ten, składający się z zestawu diod LED, przekazuje motocykliście najważniejsze informacje za pomocą sekwencji świecących diod. Sekwencje te są inteligentnie zaprogramowane w celu przekazywania różnych komunikatów związanych z warunkami na drodze, dzięki czemu kierowca jest natychmiast informowany o potencjalnych zagrożeniach.

Zestaw na kierownicę

Analiza otoczenia

obserwacja 360°

łatwy montaż

Analiza otoczenia

Przednie i tylne kamery motocykla zapewniają analizę 360° otoczenia w czasie rzeczywistym. Umieszczone strategicznie, w sposób ciągły zbierają dane i przesyłają je do jednostki centralnej.

Zestaw kamer

Przetwarzanie danych

niewidoczny

sztuczna inteligencja

Analiza danych

Jednostka centralna jest zainstalowana pod siedzeniem kierowcy. Działając jako centrum nerwowe systemu, jednostka ta wykorzystuje moc sztucznej inteligencji do przetwarzania danych zebranych z kamer. Zaawansowane algorytmy AI analizują informacje wizualne w czasie rzeczywistym, identyfikując potencjalne zagrożenia w otoczeniu motocykla. Jednostka centralna następnie bezproblemowo przesyła przetworzone dane do jednego z systemów ADAS AI, który z kolei działa jako bezpośredni interfejs z rowerzystą.

Główna jednostka AI

Rozszerz swoją rzeczywistość z rozwiązaniem Seemore Head-Up Display

Dowiedz się więcej na temat drugiego projektu

AR dla motocyklistów
Rozwój Seemore Aware
szkice
Seemore Aware na motocyklu
Szkice Seemore Aware
Seemore Aware - zestaw na kierownicę

Zestaw na kierownicę

Zestaw kamer

Główna jednostka AI

Służymy pomocą.
Bądźmy w kontakcie.

Seemore S.A. realizuje projekt pt. „Inteligentny system wspomagania motocyklisty w aspekcie bezpieczeństwa z przewidywaniem zachowań uczestników ruchu drogowego przy wsparciu uczenia maszynowego” dofinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach Poddziałania 1.1.1 Programu Program Operacyjny Inteligentny Rozwój 2014-2020 współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, nr umowy 2014-2020. POIR.01.01.01-00-0318/22

Przedmiotem projektu będzie opracowanie innowacyjnej technologii zwiększającej bezpieczeństwo motocyklistów poprzez stworzenie przestrzennej mapy otoczenia drogowego i przewidywanie konkretnych scenariuszy ruchu w oparciu o algorytmy AI. Wszystkie kluczowe informacje przekazywane są motocykliście poprzez urządzenia HMI (Human Machine Interface): zestawy słuchawkowe, diody LED, akcesoria wibracyjne czy wyświetlacze HUD (Head-Up Display). Na podstawie odpowiednich scenariuszy informuje motocyklistę o potencjalnych zagrożeniach: jazda na motocyklu staje się bezpieczniejsza i wygodniejsza. Rozwiązanie można zastosować w każdym motocyklu, bez konieczności wcześniejszych modyfikacji. Jednym z kluczowych elementów rozwiązania jest moduł Aware, który zbiera dane z otoczenia motocykla. Dane pochodzą z zestawu kamer (2 przednie, 2 tylne). Informacje uzyskane z czujników przetwarzane są w rdzeniu systemu (składającym się m.in. z VPU i NPU – jednostek przetwarzania wizualnego i neuronowego), a następnie przekazywane jeźdźcowi za pośrednictwem dodatkowych akcesoriów. Produkt zostanie w pełni przetestowany w warunkach laboratoryjnych i przystosowany do sprzedaży seryjnej każdemu użytkownikowi motocykla.
Całkowita wartość projektu: 6 224 142,50 zł
Maksymalna kwota dofinansowania: 4 678 206,25 zł

Seemore S.A. realizuje projekt pt. „Seemore Aware” realizowany w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 Działanie 1.3: Prace badawczo-rozwojowe finansowane ze środków kapitałowych Poddziałanie 1.3.1: Wsparcie projektów badawczo-rozwojowych w fazie preseed poprzez dowód funduszy koncepcyjnych – BRIdge Alfa. Celem projektu jest stworzenie rozwiązania zwiększającego bezpieczeństwo motocyklistów poprzez stworzenie przestrzennej mapy otoczenia drogowego, rozpoznającej obiekty na drodze i ostrzegającej rowerzystę o potencjalnych zagrożeniach. Efektem projektu będzie stworzenie prototypowego rozwiązania opartego na sztucznej inteligencji i technikach przetwarzania obrazu do zastosowania w branży motoryzacyjnej.
Wartość projektu: 1 000 000,00 zł / . Wkład Funduszy Europejskich: 800 000,00 zł

Dane firmy

Seemore S.A.
ul. B. Prusa 38/12
50-319 Wrocław, POLAND

VAT No. PL8982260906
Reg. No.KRS 0000863634
REGON 387238003

Kontakt

+48 500 263 639

Przepisy

Copyright © 2023

bottom of page